هشدار جدی هواشناسان درباره‌ 5G

هشدار جدی هواشناسان درباره‌ 5G

اختلافات عمیقی بین کارشناسان بر سر تاثیرات مخرب 5G روی پیش‌بینی تغییرات جوی وجود دارد. نتیجه‌ی این کشمکش‌ها شاید به تقویت پیش‌بینی‌ها بینجامد، اما می‌تواند توسعه‌ی 5G را نیز تضعیف کند.

همراه‌با ادامه یافتن تلاش‌های کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) ایالات متحده برای جمع‌آوری امواج ارزشمند و سرهم‌کردن آن‌ها برای توسعه‌ی شبکه‌های بی‌سیم جدید 5G، این کمیسیون اکنون درگیر کشمکش‌هایی بر سر امواج مورد استفاده برای پیش‌بینی آب‌وهوا و ردیابی طوفان‌ها توسط هواشناسان شده است. به گزارش Wired، نیل جیکوبز، مدیر اجرایی اداره‌ی ملی اقیانوسی و جوی (NOAA) آمریکا، چندی پیش به کنگره‌ی آمریکا گفت که اگر FCC باند ۲۴ گیگا هرتز را طبق برنامه به حراج بگذارد، دقت پیش‌بینی‌های مربوط‌به تغییرات جوی تا ۳۰ درصد کاهش خواهد یافت. چنین ادعایی در صورت اثبات، واقعیت ترسناکی را رقم خواهد زد. به‌زودی شایعاتی از این قبیل که «5G، ما را به کام مرگ ناشی از گردبادهای سهمگین خواهد کشاند» در فضای مجازی منتشر خواهد شد.

یک هواشناس در مصاحبه با Wired گفت:
FCC فقط باید سطح انتشار ۲۴ گیگاهرتز را پایین‌تر بیاورد تا شبکه‌ها تداخلی با فناوری‌های سنجش ماهواره‌ای وضعیت هوا نداشته باشند.

ظاهرا این همان نتیجه‌ی منطقی است که احتمالا دو طرف در انتهای دعوا به آن خواهند رسید. اما، سطح موردنظر هواشناسان موانعی را در روند توسعه‌ی 5G ایجاد می‌کند. حتی در وضعیت فعلی نیز توسعه‌ی 5G با سختی‌های زیادی مواجه است؛ چرا که آمریکا از همان ابتدا، خشت اول را برای ساخت این بنا کج گذاشت.

مقالات تکنولوژی روز در فاین بلاگ

دیدگاه‌ها 0

*
*

    X
    خوش آمدید به فاین سافت
    به مارکت فاین سافت خوش آمدید
    WooChatIcon 0