رکوردشکنی فروشگاه های نرم افزاری در جمعه سیاه 2018

سخت افزار/ طی گزارشی که قبلا توسط Adobe منتشر شده بود، بازار گوشی های هوشمند آمار فروش 2.1 میلیارد دلاری را در روز جمعه سیاه به خود اختصاص داد. اما گزارش جدیدی توسط Sensor Tower نشان می دهد که فروشگاه های اپلیکیشن ایالات متحده نیز یک رکورد فروش را در هفته گذشته از خود به جای گذاشته اند. به عنوان مثال در روز جمعه سیاه مشتریان، 52 میلیون دلار را در Apple App store خرج کردند؛ بیش از 31.6 درصد بیشتر از سال گذشته. علاوه براین، 117.3 میلیون دلار نیز توسط مشتریان غیر آمریکایی در App Store خرید شده است. در مجموع، مجموع فروش App Store در روز جمعه سیاه به مقدار 169.3 میلیون دلار بوده است که یک رشد 18.4 درصدی نسبت به سال گذشته به حساب می آید.

Sensor Tower همچنین تخمین زده است که کاربران اندروید نیز حدود 23.9 میلیون دلار در روز جمعه سیاه در Google Play Store خرید کرده اند. این بدان معناست که در جمعه گذشته فروشگاه های اپلیکیشن یک رکورد فروش 75.9 میلیون دلاری را در آمریکا به ثبت رسانده اند. 68 درصد درآمد App Store و یا به بیان اعداد 35.4 میلیون دلار، مربوط به بازی های موبایل بوده است که نسبت به جمعه قبل از جمعه سیاه 63 درصد افزایش داشته است. Sensor Tower می گوید که این افزایش فروش به دلیل اعمال تخفیف بر روی خرید های درون برنامه ای و بسته های نرم افزاری بوده است.

به غیر از بازی ها، بخش Food & Drink مربوط به App Store نیز در روز جمعه سیاه با عملکردی خوب، 34 درصد افزایش فروش را نسبت به جمعه قبل به ثبت رساند. در این بخش اپلیکیشن آشپزی NYT بیشترین فروش را به خود اختصاص داد. اپلیکیشن های ورزشی نیز به رهبری ESPN توانستند در طول جمعه سیاه آمار رشد فروش 49 درصدی را به خود اختصاص دهند. در جمعه سیاه، مشتریان اپل همچنین گیف کارت های اپل را نیز با تخفیف خریداری کردند. یک لیست در eBay توسط PayPal ، گیف کارت 100 دلاریApple App Store و iTunes را به قیمت 85 دلار پیشنهاد می داد.

دیدگاه‌ها 0