اندازه تصاویر در شبکه های اجتماعی

29 خرداد 1398

اندازه تصاویر در شبکه های اجتماعی

در این مقاله اندازه تصاویر در شبکه های اجتماعی را با ذکر نمونه و نوع شبکه اجتماعی شرح می دهیم.اندازه تصاویر در شبکه های اجتماعی از مباحث مهم بازاریابی دیجیتال است.

فیسبوک

اندازه تصاویر در فیسبوک

 •  اندازه تصویر کاور : اندازه تصویر مناسب برای کاور فیسبوک ۸۲۸ پیکسل در ۳۱۵ پیکسل است .
 • اندازه تصویر پروفایل :اندازه تصویر مناسب برای پروفایل فیسب وک ۱۸۰ پیکسل در ۱۸۰ پیکسل است .
 •  اندازه تصویرهایی که به اشتراک گذاشته میشوند : اندازه تصویر مناسب برای عکسهایی که میخواهید منتشر کنید باید ۱۲۰۰ پیکسل در ۹۰۰ پیکسل باشد .
 •  اندازه تصویر در لینکهایی که به اشتراک گذاشته میشوند : اندازه تصویری که در لینکها به نمایش درمی آیند ۱۲۰۰ پیکسل در ۶۲۸ پیکسل است.

 

 

اندازه تصاویر در شبکه های اجتماعی

اشتراک گذاری عکس در فیسبوک

همه تصاویری که در فیسبوک به اشتراک گذاشته میشوند به یک مربع ۴۷۰ پیکسل تغییر سایز میدهند.عکسهایی که کوچکتر از این ابعاد باشند در اثر کشیده شدن از کیفیتشان کاسته میشود و عکسهایی که بزرگتر از این ابعاد باشند، جزئیاتشان به خوبی نشان داده نخواهد شد و اگر نوشتهای داشته باشند ناخوانا میشوند . عکسهای که به صورت لند اسکیپ باشند ( یعنی عکسهایی که به صورت Wide و افقی گرفته میشوند )، اگر دارای ابعاد کمتری از این مقدار باشند با یک قاب سفید نشان داده میشوند. عکسهای عمودی نیز به ارتفاع  943پیکسل تغییر سایز میدهند. در اینگونه عکسها نیز اگر ارتفاع کمتر از این مقدار باشد یک قاب سفید رنگ دور آن نمایش داده میشود .

 

اندازه تصاویر در شبکه های اجتماعی

اشتراک گذاری لینک در فیسبوک

عکسهایی که به واسطه لینکها در فیسبوک به نمایش در میآیند ابعادشان ۴۷۰ پیکسل در ۲۴۶ پیکسل است.فیسبوک از تگ og:image برای انتخاب کردن یکی از عکسهایی که در لینک وجود دارد استفاده میکند و زمانی که لینک را به اشتراک میگذارید آن عکس را برای لینکتان در نظر میگیرد . شما میتوانید این تگ را برای هر عکسی که دوست دارید استفاده کنید تا آن عکس به واسطه لینک به نمایش دربیاید. به یاد داشته باشید که تصویر اگر از ابعاد گفته شده بزرگتر باشند، سایزشان کوچک نمیشود بلکه بریده میشود و ظاهر خوشایندی پیدا نخواهد کرد. اگر عکسهایتان تگ og:image نداشته باشید فیسبوک به صورت پیشفرض یک thumbnail با ابعاد مربع ۱۵۸ پیکسلنشان میدهد

ذهن خود را با بازی شطرنج در موبایل تقویت کنید
خواندن

 

توییتر

اندازه تصاویر در توییتر

 •  اندازه تصویر کاور : اندازه تصویر مناسب برای کاور توییتر ۱۵۰۰ پیکسل در ۵۰۰ پیکسلاست .
 • اندازه تصویر پروفایل : اندازه تصویر مناسب برای پروفایل توییتر ۴۰۰ پیکسل در ۴۰۰ پیکسلاست .
 •  اندازه تصویرهایی که به اشتراک گذاشته میشوند : اندازه تصویر مناسب برای عکسهایی که میخواهید منتشر کنید باید ۵۰۶ پیکسل در ۲۵۳ پیکسل باشند .
 •   اندازه تصویر در لینکهایی که به اشتراک گذاشته میشوند : اندازه تصویری که در لینکها به نمایش درمیآیند ۸۰۰ پیکسل در ۳۲۰ پیکسل است.

 

 

اشتراک گذاری عکس پروفایل و کاور در توییتر

عکسهایی که برای کاور توییتر در نظر میگیرید باید کیفیت بسیار بالایی داشته باشند زیرا اندازهشان بسیار بزرگ است. شما میتوانید از فرمتهای png ، gif یا jpg استفاده کنید و سایز تصویرتان باید نهایت  51 مگابایتباشد. همچنین، عکس پروفایل شما در صفحه ی اصلی و قسمتی که شما را برای فالو کردن به دیگران پیشنهاد میدهد نشان داده میشود. بنابراین یک عکس مناسب برای این قسمت انتخاب کنید .

 

اشتراک گذاری تصویر در توییتر

توییتر در گذشته عکسهایی که به اشتراک گذاشته میشدند را به ابعاد ۵۰۶ پیکسل در ۲۵۳ پیکسل برش میداد. اما امروزه اگر نسبت طول به عرض تصویر شما ۲ به ۱ ( 2:1 ) باشد دیگر این کار را انجام نمیدهد. برای اطمینان از نمایش مناسب تصویر خود دقت کنید که ابعاد آن باید حداقل ۴۴۰ پیکسل در ۲۲۰ پیکسل باشد .

 

اشتراک گذاری لینک در توییتر

زمانی که شما لینکی را در توییتر به اشتراک میگذارید، توییتر اطلاعاتی مانند عنوان، تصویر و توضیحات آن را استخراج میکند. تصویری که در لینک استفاده شده باشد در توییتر به نمایش درمیآید بنابراین از تصاویری با ابعاد ۱۰۲۴ پیکسل در ۵۱۲ پیکسل(نسبت ۲ به ۱ )استفاده کنید .

 

 

اینستاگرام

اندازه تصاویر در اینستاگرام

 •  اندازه تصویر پروفایل : اندازه تصویر مناسب برای پروفایل اینستاگرام ۱۱۰ پیکسل در ۱۱۰ پیکسل است .
 •   اندازه تصویرهای thumbnail: تصاویر thumbnail در اینستاگرام با ابعاد ۱۶۱ پیکسل در ۱۶۱ پیکسل به نمایش درمی آیند .
 •   اندازه تصویرهایی که به اشتراک گذاشته میشوند : اندازه تصویر مناسب برای عکسهایی که میخواهید منتشر کنید باید ۱۰۸۰ پیکسل در ۱۰۸۰ پیکسل باشد .
 •   اندازه ویدئوهایی که به اشتراک گذاشته میشوند : ویدئوهایی که قصد دارید در اینستاگرام منتشر کنید باید ۱۰۸۰ پیکسل پهنا داشته باشند.
کاربرد تلویزیون اینستاگرام (IGTV) چیست؟
خواندن

 

اشتراک گذاری عکس در اینستاگرام

اساس کار اینستاگرام به اشتراک گذاشتن تصویر است. در نسخه های قبلی این اپلیکیشن تصاویر به شکل مربعی و با ابعاد ۱۰۸۰ پیکسل به نماش درمی آمد. اما امروزه شما میتوانید تصاویری با ابعاد ۱۰۸۰ پیکسل در  ۱۳۵۰پیکسل را به صورت عمودی یا ۱۰۸۰ پیکسل در ۵۶۶ پیکسل به صورت افقی به اشتراک بگذارید ۱۰۸۰ . پیکسل ابعاد ثابت پهنای عکسهای اینستاگرام است.

 

پینترست

اندازه تصاویر در پینترست

 •  اندازه تصویر کاور : اندازه تصویر مناسب برای کاور پینترست ۲۱۴ پیکسل در ۱۰۰ پیکسل است .
 •   اندازه تصویر پروفایل : اندازه تصویر مناسب برای پروفایل پینترست ۱۸۰ پیکسل در ۱۸۰ پیکسلاست .
 •  اندازه تصاویر در Pin preview: تصاویری که در این قسمت به نمایش در میآیند دارای ۲۳۸ پیکسل پهنا هستند .عکسها در پینترست با ابعاد ۲۳۸ پیکسل و ارتفاعی قابل تنظیم نمایش داده میشوند. شما با کلیک کردن روی یک عکس میتوانید ابعاد آن را گسترش دهید و به ۷۳۶ پیکسل برسانید.
 • پینترست نسبت ۲ به ۳ و عکسهایی با پهنای حداقل ۶۰۰ پیکسل را به کاربران پیشنهاد میکند .

اندازه تصاویر در شبکه های اجتماعی اندازه تصاویر در شبکه های اجتماعی

لینکدین

اندازه تصاویر در لینکدین

 •  اندازه تصویر بنر : اندازه تصویر مناسب برای بنر در لینکدین ۱۸۵۰ پیکسل در ۲۰۰ پیکسل است .
 •   اندازه تصویر کاور : اندازه تصویر مناسب برای کاور در لینکدین ۱۵۳۶ پیکسل در ۷۶۸ پیکسل است .
 •   اندازه تصویر پروفایل : اندازه تصویر مناسب برای پروفایل در لینکدین ۴۰۰ پیکسل در ۴۰۰ پیکسل است .
 •   اندازه تصویر لوگو : اندازه تصویر مناسب برای لوگو در لینکدین ۴۰۰ پیکسل در ۴۰۰ پیکسل است اندازه تصویرهایی که به اشتراک گذاشته میشوند : اندازه تصویر مناسب برای عکسهایی که میخواهید منتشر کنید باید ۳۵۰ پیکسل پهنا داشته باشند .

اندازه تصویر در لینکهایی که به اشتراک گذاشته میشوند : اندازه تصویری که در لینکها به نمایش درمی آیند ۱۸۰ پیکسل در ۱۱۰ پیکسل است. ما به شما پیشنهاد میکنیم برای حساب کاربری لینکدین خود برای کاور از عکس ۱۵۳۶ پیکسل در  ۷۶۸پیکسل استفاده کنید. و تصویر پروفایلتان ۴۰۰ پیکسل در ۴۰۰ پیکسل باشد. همچنین، تصاویری که به اشتراک گذاشته میشوند نیز بهتر است ۱۲۰۰ پیکسل در ۶۳۰ پیکسل باشند .

آموزش اقدامات لازم جهت جلوگیری از هک شدن اینستاگرام
خواندن

 

اندازه تصاویر در شبکه های اجتماعی

یوتیوب

اندازه دتصاویر در یوتیوب

 • اندازه تصویر کاور کانال : اندازه تصویر کاور در یوتیوب در پلتفرمهای مختلف متفاوت است.
 •  اندازه تصویر آیکون کانال : اندازه تصویر مناسب آیکون کانال یوتیوب ۸۰۰ پیکسل در  ۸۰۰پیکسل است .
 • اندازه video thumbnail: اندازه ابعاد thumbnail های ویدئو ۱۲۸۰ پیکسل در ۷۲۰ پیکسل است.

 

اندازه عکسهای Channel Art

این عکسها در یوتیوب با ابعاد حداقل ۲۰۴۸ پیکسل در ۱۱۵۲ پیکسل نمایش داده میشود و هر عکسی که کمتر از این ابعاد باشد نشان داده نخواهد شد. حداکثر سایز عکس نیز باید ۴ مگابایت باشد. اگر میخواهید از تصویر لوگو یا متن استفاده کنید به یاد داشته باشید که این تصاویر در دستگاههای مختلف به شکل متفاوت نشان داده میشود .

 

اندازه تصاویر در شبکه های اجتماعی

تامبلر

اندازه تصاویر در تامبلر

 •  اندازه تصویر پروفایل : اندازه تصویر مناسب برای پروفایل در تامبلر ۱۲۸ پیکسل در ۱۲۸ پیکسل است .
 •   اندازه تصویرهایی که به اشتراک گذاشته میشوند : اندازه تصویر مناسب برای عکسهایی که میخواهید منتشر کنید باید ۵۰۰ پیکسل در ۷۵۰ پیکسلباشند. ماکسیمم ابعاد تصاویر به اشتراک گذاشته در تامبلر ۱۲۸۰ پیکسل در ۱۹۲۰ پیکسل هستند.

 

تلگرام

اندازه تصاویر در تلگرام

هر چند تلگرام یک پیام رسان است و جزو شبکه های اجتماعی محسوب نمی شود، ولی به واسطه کثرت استفاده از تلگرام در بین عموم مردم، و احساس نیاز برای دانستن ابعاد عکس های تلگرام، در ذیل به ابعاد این پیام رسان نیز اشاره می شود:

 •  اندازه تصویر پروفایل : اندازه تصویر مناسب برای پروفایل در تلگرام 512 پیکسل در 512 پیکسلاست .
 •  اندازه تصویرهایی که به اشتراک گذاشته میشوند: اندازه تصویر مناسب برای عکسهایی که میخواهید منتشر کنید باید 852 پیکسل در 1280 پیکسل باشند.

 

اندازه تصاویر در شبکه های اجتماعی

به قلم:دکتر علیرضا نظری

0/5 ( 0 نظر )
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب علیرضا نظری

بدون دیدگاه