پردانلودترین برنامه‌های موبایلی در سه ماه اول 2019 کدام‌ها بودند؟

28 فروردین 1398

اگر از طرفداران شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و توئیتر هستید، احتمالاً نام برنامه TikTok به گوشتان خورده است و یا حداقل تبلیغات مربوط به آن را در برنامه‌ها و وب‌سایت‌ها مشاهده کرده‌اید. برنامه تیک تاک در هر دو فروشگاه اپ استور و گوگل پلی استور در دسترس است. این برنامه به کاربران خود اجازه می‌دهد تا ویدئوهایی کوتاه از 3 تا 15 ثانیه بسازند و با موزیک‌هایی که در کتابخانه این برنامه موجود است، آن را حرفه‌ای‌تر کرده و به اشتراک بگذارند. البته امکان تولید ویدئوهای Loop از سه تا 60 ثانیه نیز وجود دارد.

طبق آماری که موسسه تحقیقاتی Sensor Tower منتشر کرده، TikTok موفقیت بزرگی به دست آورده است و در سه ماهه اول سال 2019 در ایالات متحده عنوان پردانلودترین برنامه شبکه اجتماعی را به خود اختصاص داده است. با این حال برخی از کاربران و کارشناسان این برنامه محبوب را یک خطر امنیتی می‌بینند. موسسه The Peterson Institute for International Economics در ماه ژانویه سال 2018 برنامه تیک‌تاک را مشکلی به اندازه هوآوی توصیف کرد.

چرا TikTok ترسناک است؟
این برنامه از محبوبیت زیادی در میان کاربران برخوردار است و در عین حال می‌تواند به اطلاعات حساسی مانند موقعیت جغرافیایی و اطلاعات بایومتریک کاربران دسترسی داشته باشد. از طرف دیگر یک شرکت چینی مالک این اپلیکیشن است و این احتمال وجود دارد که مجبور به ارسال اطلاعات کاربران به دولت چین شود.

با تمامی این اوصاف از ماه ژانویه تا مارچ سال جاری همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم TikTok بیشترین دانلود را در میان شبکه‌های اجتماعی در ایالات متحده داشته است. تیک‌تاک در این دسته‌بندی در میان کاربران اندوریدی فروشگاه گوگل پلی رتبه اول را بدست آورده است، در حالیکه در اپ استور دومین برنامه پردانلود در سه ماه گذشته بوده است. در فروشگاه اپل، اینستاگرام عنوان پردانلودترین برنامه شبکه اجتماعی را به خود اختصاص داده است. برنامه‌ای که در مجموع جایگاه دوم را در سه ماهه اول سال در ایالات متحده به خود اختصاص داده است. فیسبوک هم سومین برنامه پردانلود در گوگل پلی استور، اپ استور و به‌طور کل در طول این سه ماه بوده است.

حوادثی که جان آیفون داران را گرفته است
خواندن

در کنار فیسبوک، رتبه چهارم تا نهم پردانلودترین برنامه‌های شبکه‌های اجتماعی در سه ماه اول سال، در هر دو فروشگاه اپل و گوگل یکی بوده است و این نشان می‌دهد که سلیقه کاربران در هر دو پلتفرم تقریباً یکسان است.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب پرستو اکبری
نوشتن در فاین بلاگ این فرصت رو به من داد که به علاقه ای که به تولید محتوا و زندگی دیجیتال در محیط وب داشتم برسم.من در زمینه روانشناسی کودکان و کاردرمانی تخصص دارم و سعی می کنم مقالات تخصصی راجع به روانشناسی کودک و همچنین سبک زندگی در اختیار شما قرار بدم.

بدون دیدگاه