ارزشمندترین اسکناس جهان رونمایی شد

۱۶ اسفند ۱۳۹۷

بانک مرکزی سوئیس از اسکانس‌های جدید ۱۰۰۰ فرانکی که معادل تقریبا ۱۰۰۰ دلار آمریکا ارزش دارد، رونمایی کرد.

بانک مرکزی سوئیس از اسکناس جدید ۱۰۰۰ فرانکی خود که معادل ۹۹۸.۹۰ دلار ارزش دارد رونمایی کرد که یکی از ارزشمندترین اسکناس جهان شناخته می شود.

علت انتشار این اسکناس به محبوبیت استفاده از پول نقد در فرهنگ سوئیسی ها است. بانک ملی سوئیس در اطلاعیه ای اعلام کرد این اسکناس ها از سیزدهم ماه جاری میلادی در دسترس خواهد بود؛ این در حالی است که دیگر بانک های مرکزی در حال کنار گذاشتن اسکناس های با ارزش بالای خود به دلیل استفاده آنها در پولشویی و فعالیت های مجرمانه هستند.

البته از ماه ژانویه سال جاری میلادی ۱۷ بانک از ۱۹ بانک مرکزی منطقه یورو انتشار اسکناس های ۵۰۰ یورویی را متوقف کردند. بانک مرکزی سوئیس اعلام کرد نشانه ای وجود ندارد که مجرمین از اسکناس های ۱۰۰۰ فرانکی بیشتر از اسکناس های دیگر استفاده کنند.

بانک ملی سوئیس که همان بانک مرکزی این کشور است اعلام کرد اسکناس های فعلی مناسب و مطابق با آنچه که مردم می خواهند است و انتشار اسکناس ۱۰۰۰ فرانکی برای بانک ملی سوئیس اهمیت دارد.

این اسکناس جدید برای پرداخت های بالا و همچنین ذخیره دارایی استفاده می شود. پول نقد همچنان در سوئیس بسیار محبوب است. بانک مرکزی سوئیس اعلام کرد در حدود ۴۷ میلیون قطعه اسکناس ۱۰۰۰ فرانکی در چرخه پولی وجود دارد که ۱۰.۵ درصد افزایش نشان می دهد و ۶۲ درصد از ارزش تمام اسکناس های سوئیسی را تشکیل می دهد. امنیت اسکناس های جدید ۱۰۰۰ فرانکی بسیار بالا است و جعل آن تقریبا غیر ممکن است.

Call of Duty: Modern Warfare 4 حاوی یک بخش رایگان خواهد بود
خواندن

در سال های اخیر اسکناس های ۱۰۰۰ فرانکی توسط افرادی که خواهان نرخ بهره منفی بودند، استفاده می شود. بهره منفی به معنی آن است که اگر افراد پول خود را در زیر تشک مخفی کنند، ارزش آن کسر نمی شود. بر پایه این گزارش، گفته می شود از این اسکناس های ۱۰۰۰ فرانکی می توان برای فرار احتمالی مالیاتی استفاده کرد که مقامات و قانونگذاران سوئیسی در این رابطه باید هوشیار باشند.

منبع:اقتصاد نیوز

Learning Products
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب آریان پور
علاقه به حوزه فناوری و تکنولوژی و نقش اون در کسب و کارها باعث شد تا به عنوان مدیر بخش خصوصی صنایع تولیدی,افتخار داشته باشم که فروشگاه فاین سافت و پایگاه دانش فاین بلاگ را تاسیس کنم و تجربیات خود را در زمینه فناوری و کسب و کار در اختیار علاقمندان قرار بدم.

بدون دیدگاه